Menu

Jak przebiega rozprawa w sprawie frankowej? Jak przygotować się do rozprawy? Jakie pytania najczęściej zadaje Sąd lub pełnomocnicy?

PRAWO BANKOWE

wymeldowanie

Masz kredyt powiązany z CHF lub EURO? Zastanawiasz się jak przebiega proces przed Sądem, a w szczególności przesłuchanie Ciebie jako Strony procesu? Jak przygotować się do rozprawy? Jakie pytania najczęściej zadaje Sąd lub pełnomocnicy?

Sąd po otrzymaniu pozwu doręcza jego odpis pełnomocnikowi Banku, który może zając stanowisko co do twierdzeń przedstawionych w pozwie. Po przeprowadzeniu postępowania dowodowego przychodzi czas na przesłuchanie Powodów, którzy uprzednio otrzymują z Sądu stosowne wezwanie do osobistego stawiennictwa w sprawie. Obecnie istnieje także możliwość wzięcia udziału w rozprawie w formie zdalnej, za zgodą Sądu, co z pewnością zmniejsza emocje i stres związany z rozprawą.

Przygotowując się do rozprawy postaraj się przypomnieć sobie proces związany z zawarciem umowy, rozmowy z pracownikiem Banku i informacje jakie otrzymałeś a także to jaki kredyt cię interesował. Ważne są także informacje takie jak: data zawarcia umowy, kwota kredytu czy cel kredytowania.


A o co najczęściej pyta Sąd lub pełnomocnicy podczas przesłuchania Powodów?

Pytań może być wiele i są one formułowane w różny sposób przez danego, konkretnego Sędziego wyznaczonego do rozpoznania sprawy, dlatego też niezwykle ważne jest przygotowanie do rozprawy przez doświadczonego pełnomocnika, który jeszcze przed rozprawą, w sposób umiejętny pomoże ci zrozumieć istotę zadanego pytania. 


Postaraj się przypomnieć sobie w szczególności:

Masz kredyt powiązany z walutą obcą i potrzebujesz pomocy? Potrzebujesz odpowiedzi na konkretne pytanie związane z twoją sprawa? Zapraszam do kontaktu z kancelarią.

opublikowano: 23.03.2024 r.

Blog

Poniższe artykuły blogowe przybliżą Państwu zagadnienia prawne objęte opisywanym tematem. Na blogu znajdą Państwo szereg informacji i porad, które mogą okazać się przydatne w rozwiązaniu problemów prawnych.

Jeśli potrzebują Państwo profesjonalnej, zindywidualizowanej porady prawnej – zapraszam do kontaktu z kancelarią.

Kontakt

NIP: 5170404383